search menu
play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

Podcasty

#3 Veslovat proti proudu

Nová Akropolis 15. 1. 2021


Background


Úryvek z knihy Veslovat proti proudu

Kniha hlubokomyslných filozofických úvah osloví čtenáře, kteří se chtějí zamyslet nad současným světem a zároveň se ponořit do svého nitra. Všichni občas toužíme vyniknout, vystoupit z davu, postavit se zažitým zvykům, nesmyslným módám a masovosti, ale nevíme, jak to udělat, nebo se tohoto kroku obáváme.

Profesor Livraga vnímá každého člověka jako jedinečnou bytost, která díky poznání sebe sama a odhalení svých latentních schopností může najít hluboký smysl svého života a realizovat své nejskrytější sny.

V řádcích i mezi řádky knihy najdeme mnoho povzbuzení a příkladů toho, jak veslovat proti proudu. Být jiný, odlišný, vyžaduje odvahu. Nejde ovšem o odlišnost za každou cenu, o výraz vzdoru proti všem a všemu, ale o ušlechtilou touhu člověka přispět ke kráse a dobru tohoto světa.

Takového hrdinu přirovnává autor symbolicky k obrazu lodi, která dokáže v případě potřeby plout i proti proudu, pokud tento unáší svět do bahnitých zátočin mrtvé vody. Loď vždy směřuje do čistých vod, které odrážejí třpyt slunce nebo hvězd nových příležitostí a velkých děl, nebo se vrací do bezpečných přístavů poznání a moudrosti, odkud čerpá inspiraci k dalším cestám.

V ukázce pouze několik kapitol. Kniha vyšla v roce 2017 v edici Draci moudrosti, počet stran: 152 ISBN: 978-80-86038-78-0, Cena v tištěné podobě: 220 Kč

Autor knihy: Jorge Angel Livraga

Autor knihy se narodil v roce 1930 v Buenos Aires, promoval z filozofie,  historie a archeologie, byl zakladatelem Mezinárodní organizace NOVÁ AKROPOLIS a vedl ji až do své smrti v roce 1991.

V rámci své rozsáhlé kulturní a humanistické činnosti napsal četné knihy, práce a eseje, měl mnoho přednášek a besed, stejně jako i velký počet kurzů po celém světě.

Hlas: Martina Flaitingrová | Zvuk: Karel Provázek


Tagged as: , , , .

Stáhni nyní: #3 Veslovat proti proudu

file_download Stáhnout

Nová Akropolis Česká Republika Vzdělávání
Author

Nová Akropolis

Mezinárodní organizace | Filozofie, Kultura, Dobrovolnictví

list Archiv

Background
Předchozí epizoda