search menu
play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
play_arrow

Podcasty

#13 Emoce a inteligence

Nová Akropolis 2. 3. 2023


Background


Emoce a inteligence

Stav našeho myšlení a cítění určuje, kým jsme a jak se v životě projevujeme. Filozofové i psychologové mluví o duši – psýše, jejíž rozvoj máme ve svých rukou. Můžeme své myšlenky a emoce nechat plynout a být tak v podstatě jejich otroky, nebo se můžeme naučit nad nimi mít kontrolu. Následně je pak můžeme nejen ovládat, ale i formovat a zušlechťovat.

Je obecně těžké zcela oddělit emoce od myšlenek. Jsou jako barvy duhy, které jedna v druhou postupně přecházejí a ovlivňují se. Stejně tak je zbytečné se vzájemně porovnávat a hledat různé „koeficienty“ k ohodnocení sebe sama, protože každý z nás je naprosto jedinečný. Spíše je třeba hledat kořeny našich vnitřních stavů, pohnutek a motivací, a ptát se sami sebe, zda nám nebo ostatním prospívají, nebo naopak škodí.

Naučme se také všímat si, jaký vliv mají emoce na naši fyzickou úroveň, tedy na naše tělo. Postupně budeme schopni nacházet rovnováhu, radost a štěstí, sebeúctu, ale i fyzické zdraví.

Přednáší: Jana Stará, Nová Akropolis, 7. 2. 2023

Emoce a inteligence, on-line přednáška úterý, 7. února 2023 od 19 hodin, Nová Akropolis Přednáší: Jana Stará, Nová Akropolis

Další přednášky jsou ke shlédnutí na našem YT kanálu @NovaAkropolis. Program přednášek a kurzů konaných v sídlech Nové Akropolis najdete na www.akropolis.cz.


Tagged as: , , .

Stáhni nyní: #13 Emoce a inteligence

file_download Stáhnout

Nová Akropolis Česká Republika Vzdělávání
Author

Nová Akropolis

Mezinárodní organizace | Filozofie, Kultura, Dobrovolnictví

list Archiv

Background
Předchozí epizoda